Każda kobieta zawsze ma przy sobie wypchaną torebkę a każdy mężczyzna ma wypchane kieszenie w spodniach. Telefon komórkowy, portfel, klucze – zawsze mamy je przy sobie. Jest to też bolączka jeźdźców. Zawsze problemem jest pozostawianie tych rzeczy bezpiecznych w czasie gdy siedzimy na koniu. Jeśli jeździmy we własnej małej stajence możemy te rzeczy zostawić na wierzchu bo w małej stajence wszyscy się znamy i nikt nikogo nie powinien okraść. Ale jeśli jeździmy w dużej stajni gdzie przewija się setka osób dziennie bądź też wyjeżdżamy na zawody?

A więc po co w pace jeździeckiej sejf?

Sejf w pace jeździeckiej jest właśnie po to, abyśmy mogli schować tam swój telefon, swój portfel, klucze do mieszkania, klucze do samochodu i inne skarby, gdy jeździmy konno. Oczywiście, można te rzeczy chować po prostu na półce zwykłej paki jeździeckiej, paki bez sejfu zamykanej na klucz. Ale zwróćmy jednak uwagę na to, że gdy jesteśmy na zawodach, mamy zespół luzaków, często paka jest otwarta gdy siedzimy na koniu. Dlatego właśnie warto mieć w pace sejf – nawet w chwili gdy paka jest otwarta możemy mieć swoje kosztowności bezpieczne.

Kupując pakę jeździecką kupujemy ją na lata. Jeśli nie planujemy być olimpijczykami i dostawać pakę od PZJ co cztery lata, taki zakup musi być przemyślany. Nawet jeśli dziś nie jeździmy wysokich konkursów i nie mamy sztabu luzaków, może to się zmienić od przyszłego sezonu lub też za dwa lata. Ponadto, nie warto kusić losu i warto zabezpieczać swoje kosztowności. Sejf w pace jeździeckiej to zazwyczaj dopłata kilkudziesięciu złotych. To nic w przypadku utraty telefonu wartości kilkuset złotych, pieniędzy, dokumentów i kluczy do mieszkania. Warto mieć w pace jeździeckiej sejf bo na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać.

Jaki najlepszy sejf w pace jeździeckiej?

Oczywiście najlepszy sejf jest na kod. Sejf na klucz nie sprawdza się, gdyż trzeba by było ten klucz nosić ze sobą co mija się z celem. Najlepsze są więc sejfy na kod. To zazwyczaj czterocyfrowy PIN otwierający sejf. Zazwyczaj też taki kod można ustalić sobie samodzielnie i nie warto go podawać nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *